Marco y Sara

Sara Panero to hiszpańska tancerka urodzona w Salamanca, w 1993 roku. Przygodę z tańcem rozpoczęła już w wieku 7 lat, uprawiając takie style jak balet, taniec współczesny, taniec nowoczesny oraz hip-hop. Od 16 roku życia zaczęła trenować tańce latynoamerykańskie, takie jak salsa, bachata czy kizomba. Studiowała taniec klasyczny na Conservatorio Profesional de Danza Fortea w Madrycie. Jej pierwszym partnerem tanecznym był Ronald Jara, z którym reprezentowała Madryt w konkursie Africadançar w Lizbonie w 2012 roku. Następnie dołączyła do grupy Bachatea Dance Company, z którą zaczęła brać udział w konkursach na szczeblu krajowym.

We wrześniu 2012 roku, stworzyła nową parę taneczną z Marco Espejo. Wspólnie wygrali dwa konkursy krajowe bachaty oraz stworzyli własną profesjonalną grupę „Esencia”. W 2013 roku odnieśli kolejny sukces w krajowych mistrzostwach bachaty dla par. W 2014 roku po raz pierwszy startowała w konkursach solowych z salsa footwork. Zakończyła też wtedy współpracę z Marco Espejo. Następnie dołączyła do profesjonalnej grupy Johnnego Vazquez „Imperio Azteca”. W 2015 roku kontynuowała swoją solową karierę i powróciła do grupy „Esencia”. Jej nowym partnerem został Albir Rojas, z którym tańczyła kizombę do końca 2016 roku. Następnie wznowiła współpracę z Marco Espejo.

Marco Espejo Nuñez urodził się w Trujillo w Peru, w 1988 roku. Uczył się tańca oraz gry na saksofonie. W wieku 18 lat, wyjechał do Huelva w Hiszpanii, gdzie rozpoczął naukę latynoskich rytmów. Gdy miał 21 lat, rozpoczął konkurowanie w stylu bachata wraz ze swoją pierwszą partnerką taneczną Elisą Toimil. Później wygrywał wiele konkursów regionalnych w parze z Elisą García. W 2012 roku stworzył parę z Sarą Panero, utworzyli wspólnie grupę „Esencia” oraz odnosili wiele sukcesów w konkursach krajowych. Zakończyli współpracę w 2014 roku. Następnie Marco stworzył nową parę taneczną z włoską tancerką Marzią Licciardello. Konkurowali na poziomie międzynarodowym i zdobyli pierwsze miejsce w konkursie Bachatart Bachata Fusion World Championship.

Pod koniec 2016 roku Marco znów stworzył parę taneczną z Sarą Panero. Jako Marco y Sara, stali się jedną z najbardziej znanych par w stylu bachata sensual, stworzyli swój własny oryginalny styl.

Chcesz zapisać się na oficjalny kurs online od Marco y Sara?

Skorzystaj koniecznie z naszego kuponu zniżkowego:

STARS

Wydarzenia

Sprawdź wydarzenia, na których będą Marco y Sara!

bachatastars.pl © 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone.